KONST / Litografier / Färglitografi 7437025
*
nr 743 7025
Torsten Renqvist
(1924-2007), Sverige
Färglitografi , Torsten Renqvist (1924-2007), 12/62, 1964, motivets mått: 71 x 54
Torsten Renqvist, född 1924 i Ludvika, död 2007, svensk skulptör, målare och författare.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 februari 2012
kl 18:31:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/2 16:21:12
1
Vinnande bud
- Tema
27 feb
Grafik
På tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Torsten Renqvist
Torsten Renqvist, född 1924 i Ludvika, död 2007, svensk skulptör, målare och författare.
Läs mer om Torsten Renqvist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige torsten renqvist
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:46
-
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23
-
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:43
-
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:49
-
3200 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:16
*
Torsten Renqvist
Torsten Renqvist, född 1924 i Ludvika, död 2007, svensk skulptör, målare och författare.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Torsten Renqvist
nr 743 7025
Torsten Renqvist
(1924-2007), Sverige
Färglitografi , Torsten Renqvist (1924-2007), 12/62, 1964, motivets mått: 71 x 54
Torsten Renqvist, född 1924 i Ludvika, död 2007, svensk skulptör, målare och författare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 februari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/2 16:21:12 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
27 feb
Grafik
PÃ¥ tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Torsten Renqvist
Torsten Renqvist, född 1924 i Ludvika, död 2007, svensk skulptör, mÃ¥lare och författare.Läs mer om Torsten Renqvist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige torsten renqvist
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:46 -
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:09 -
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23
-
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:43 -
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:49 -
3200 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:16